Jizerská kolobka 2016

„Jizerská kolobka 2016“ je za námi. Dne 11.6.2016 se v Bedřichově konal již třetí ročník populárního závodu „Jizerská kolobka“. Na start se postavilo 98 odvážných koloběžkářů a vydalo se po trati oblíbeného zimního závodu „Jizerská 50“. Pořadatelsky zajistil tento koloběžecký podnik „Koloběžíme.cz“ a partnerskou společností zde byla Kostka-Kolobka.

http://kolobezime.cz/

DSCN0357 DSCN0358

Koloběh získává na popularitě a závodů a jiných dalších akcí přibývá jako hub po dešti. Je to skvělé a máme z toho radost. Z počátku odvážný počin pořadatelů „Koloběžíme.cz“ si rok od roku získává více příznivců a startujících v jednotlivých kategoriích přibývá. Není se čemu divit, postavit takový podnik na trati zimní „Jizerské 50“ je lákavé a proč se na místo na lyžích neprojet po horách na své koloběžce.

DSCN0361 DSCN0370

Koloběžek zde bylo k vidění spousty, převážně výrobky firmy Kostka-kolobka, který je mezi koloběžci značně oblíben. Vystartovalo se krátce po 10 hodině dopolední a ti nejrychlejší projeli trať za rekordních 3 hodiny 15 minut. Startovalo se ve třech kategoriích a to „Rychlá 50-ka“, „Rekreační 50-ka“ a „Na pohodu 30-ka“. Jel jsem v té první skupině a byl to můj první start na této akci. Od začátku do konce jsem si vše plně vychutnával a užíval si nádherných výhledů na hory, příjemných stoupání i ostrých sjezdů.

http://www.kostka-kolobka.eu/cs/

Takováto akce není jen prověrkou naší fyzické připravenosti, ale je zároveň možností potkat v příjemném prostředí stejné nadšence do koloběžek jako jsme my. A v tomto směru se pořadatelům skutečně daří. Dávají prostor nejen měřit své síly na trati, ale zároveň pro většinu účastníků připravují na zajištěné trati s vodiči možnost popovídat cestou s dalšími koloběžci, které v průběhu roku nepotkáme. A takováto setkání jsou velice příjemná a nesou se v přátelské atmosféře. „Jizerská kolobka“ nebyla jiná a tak náš dík patří jejím pořadatelům z „Koloběžíme.cz“

DSCN0374 králíci na Jizerce

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *