Kontakty

Povídání o nás

„Nejsme klubem beze jména, nejsme ani klubem bez tváře. Tady nás máte.“

 

Zdeněk Valenta – zakladatel klubu, běžec, koloběžkář, tvůrce nových strojů, cestovatel….etc.

Po této planetě Pača Mama jsem začal pokukovat v roce 1970, dětství jsem strávil v podkrkonoší, kde jsem pobíhal jehličnatými lesy. Přitom jsem byl zařazen do školského systému a jelikož jsem řádně opakoval látku probranou učiteli dostalo se mi i nějakého vzdělání a získal jsem papír. Ten, který mi měl umožnit to někam dotáhnout. Ale nestalo se tak, ale i přesto jsem otec dvou skvělých dětí.

Svůj neuspořádaný život počal jsem měnit před léty dvěma, kdy mi bylo možno nahlédnout do světa běhu a posléze i koloběhu a kdy jsem poznal, jak hloupě jsem žil. To nyní měním a touhu vlastnit jsem zaměnil za touhu sdílet. Sdílet s vámi nejen tento prostor, běžecký a koloběžecký klub, ale i radost ze života.

Těším se na setkání s Vámi.

alpy8 běh5

DSCN6499 DSCN5401

Napište mi na: mentor@redrabbit.cz

 

 

Jana Šmídová– příležitostná běžkyně, nadšená koloběžkářka, cestovatelka, spolutvůrce klubu a jeho aktivit a veliká opora mentora klubu.

V životě každého z nás se objevují křižovatky, kdy nevidíme za roh.  Na jedné takové křižovatce se objevil člověk, který přinesl  velké změny.  Zdeněk Valenta změnil můj pohled na život a svět, ve kterém žijeme. Dan Pilát přinesl do našeho života koloběžky, díky kterým jsme se dokázali vrátit do dětského světa, ač prý jsme již dospělí J. Nyní přichází jedna křižovatka za druhou, a už se nebojím rohů, za které nevidím a nečekám na příležitosti. Mým cílem je překonávat se, jelikož vím, že v každém z nás je rezerva pro to udělat další krok kupředu.

Těším se až se s Vámi, které neznám potkáme.

 

kontakty5 kontakty3

kontakty 4 kontakty6

Napište mi na :  office@redrabbit.cz

Adam Vaněk – překladatel, vesnický filozof, čajomil, amatérský zahradník a rovněž i příležitostný sportovec

 

Narozen v české kotlině v revolučním roce 1989 jsem zahájil životní cestu v drahém Polabí, jež oprávněně nazývám svým domovem. Odjakživa se projevoval můj příliš široký, někdy až přelétavý záběr, až jsem nevěděl, co mě zajímá více: dějepis, bojová umění, svět čaje, bylinkářství, turistika či zkrátka „krásně a dobře žít“, ale v jednom jsem si byl jistý již při odchodu ze ZŠ – lingvistika – však jsem také o jedenáct let později zahájil překladatelskou živnost, během níž jsem poznal zajímavé obory lidské činnosti – mimo jiné i svět koloběhu a příbuzných disciplín, které jsem si oblíbil a připojil svou ruku k dílu jako člen týmu, přičemž  se zabývám především překlady či korekturami článků a také pomáhám vytvářet vícejazyčný obzor klubu.

rr01 (1) rr02 (1)

rr03 rr04

Těším se na setkání a spolupráci

redakce@redrabbit.cz

 

 

Matěj Balcar – režisér, filmař tělem i duší, nová podpora našeho týmu v oblasti pohyblivých obrázků.

Když jsem prvně spatřil tenhle svět, psal se rok 1991, a ačkoliv se od té doby už leccos událo, na mně se toho příliš nezměnilo. I když jsem tenkrát měřil sotva metr a dneska málem dva, pořád jsem ten zvídavý, neposedný a tvořivý klučina, kterého baví svět, lidi a dobrodružství kolem. A možná právě proto jsem přičichl i já, novopečený režisér, scenárista a milovník dobrého piva, ke koloběhu a lidem kolem něj. Ta jejich disciplína, nadšení a láska k pohybu mě nadchla natolik, že jsem se rozhodl přispět svou troškou do mlýna a tak Vám teď přináším jejich úsilí a zážitky prostřednictvím živých obrázků, které snad výjimkou mé drahé slečny, rodiny a psa, miluji nade vše. Doufám, že Vás potěší.

matěj 1 matěj2 matěj3 matěj 4

 

matej.balcar@redrabbit.cz