Lidé od koloběžek

S přicházejícím letním počasím jsem se rozhodl, že obohatíme náš web o články o zajímavých lidech, kteří se koloběhu věnují, jedno jakou formou a o kterých nenapsat by byla velká škoda.

Nás koloběžců je zatím stále málo, ale jsou i tací, kteří již dnes něčím vynikají a ty jsem za vás vyzpovídal.koloběhu věnují, jedno jakou formou a o kterých nenapsat by byla velká škoda.

Příběhem první je tedy Tomáš Possum.

Jak jsem se s Tomášem seznámil? Jednoho dne moje přítelkyně, také koloběžkářka, našla na jedné sociální síti výzvu ke společné vyjížďce na kolobkách a jiných přibližovadlech, kterou on pořádal. Zúčastnil jsem si jí tedy a poznal jsem sportem nadšeného, optimisticky založeného človíčka. Tomáš se kromě své rodiny a koloběžek věnuje cyklistice, vodáctví i skialpinismu.  Ale jak sám přiznává, koloběžky ho prostě fascinují. Ačkoliv se koloběžkám věnuje krátce, od ledna letošního roku, staly se nedílnou součástí nejen jeho rodinného života, ale částečně i jeho profesí. Sám je nazývá  „dostupnou radostí“. Říkal mi, že každé jaro si udělá nějakou radost a letos to byla nová koloběžka. Koloběžka  z dílny českého výrobce Václava Pechra a jeho nové značky Morxes Vendeta.

Protože se s Vaškem znal již z dřívějška, jeho úpravy koloběžek nám nejsou neznámé, padla volba na Morxe. A jak to bývá i v jeho případě zařádila náhoda a Vašek si mu postěžoval, že nemá v Praze pro své stroje zastoupení.

„Výrobek mě přesvědčil“ říká Tomáš Possum, otestoval jsem ho na sobě a jelikož jsem ve volbě sportovního vybavení vybíravý, věděl jsem, že tohle je to pravé. „ Nechci prodávat něco, za co bych se musel stydět, rád prodávám kvalitní a hezké věci a hlavně chci potkávat své spokojené zákazníky i po letech“ i to jsou Tomášova slova.

Tomáš na otázku co našemu koloběhu chybí řekl, že je to více akcí s atmosférou a netradičním prostředím a prozradil mi co pro nás chystá. Ale to si prozatím nechám pro sebe. Až přijde čas, budete první kdo se to od nás dozví.

Tomášovo motto pro koloběh a vzkaz vám začínajícím, nebo těm kdo o koloběžce jen přemýšlíte je:

Střídání nohou na koloběžce je stejné, jako střídání pádla na lodi, ze začátku to jde ztuha, ale posléze s tím ušetříte spoustu sil.

Pokud by jste se chtěli s tímto nadšeným koloběžcem a prodejcem sejít osobně a prohlédnout či zakoupit si některý z jeho strojů navštivte jeho stránky www.kolobezkypossum.cz Nebudete litovat.

lid1  lid2

lid3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *