Když se zrovna nezávodí

Když se zrovna nezávodí, tak neděle je pro nás synonymem delšího tematického výběhu. Nejinak tomu bylo i dnes a trasa našeho běhu vedla po některých klidnějších silničkách Berounska a okolí.

  Je zde k vidění spousta zajímavých míst a přírodních úkazů.  Start v 11 hodin u vlakového nádraží  Zbuzany, dále vesnicí po asfaltu poklidnou silnicí na Dobříč, odtud obcí Nučice směr Loděnice. Poklidně vyklusáváme a povídáme si o běhání a životě. Pravidelně občerstvujeme vodou z vaků na zádech. V některých obcích obdivujeme šachové figurky, tyto ale nejsou od populárního spisovatele Petra Maye, ale jsou to figurky Karlštejnska a zdobí v tomto regionu 27 obcí. Pro nás je to inspirace do budoucna a připravíme trasu jen podle nich.

  Probíháme obcí Loděnice a dáme se tentokrát do kopečka na jehož vrcholu nás čeká nejen obec Bubovice, ale i sranda vrchařská prémie. Musím přiznat, že nás táhlé stoupání vyčerpává a tak za vrcholkem v již zmíněné obci odbočíme z trasy a zastavujeme v místním hostinci. Jsme rádi, že kultura poskytovaných služeb a prostředí restaurace je na vysoké úrovni a starají se tady o nás s náležitou péčí. Nejsme ještě úplní vegani a tak volíme drškovou polévku v kombinaci s Kofolou, do půllitru samozřejmě. Výběr z jídel je zde pestrý, ale vzhledem k tomu, že se nacházíme asi v polovině dnes plánované trasy, zůstaneme u občerstvení lehčího.

  S plným bříškem vyrážíme směr obec Hostím, trasa vede po poklidné asfaltce a je z kopce. Zkrátka, to co nastoupáte většinou i seběhnete. I zde by bylo možné se občerstvit v tradičním hostinském dvoře, ale my ho jen mineme. A hurá do Svatého Jana pod Skalou. Krásné poutní místo obklopené kamennými kopci a krásným klášterem proběhneme, něco málo pro vás nafotíme a hurá silničkou do Sedlece a Loděnic-Jánské. V centru Loděnic náš dnešní výlet končí v místní pizzerii.

  Celkem dnes naběhnuto 27km, čas běhu cca 3hodiny…bez zastávek na občerstvení. S bolavýma nohama se autem přesouváme k domovu.

  běh2 DSCN5149

  běh6 DSCN5157

DSCN5162 DSCN5164

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *