Jak se projet s koloběžkou ze Špindlerovky do Prahy

Tři odvážní muži na skvělých strojích. Jeden den a 241 kilometrů! Trasa-brutální: Špindlerovka-Praha. Odhodlání veliké! Zkušený doprovodný tým zajištěn!

Tak vypadala cesta drsných koloběžců Tomáše Possuma , Jana Hlada, Ladislava Bláhy a jejich strojů v pátek 10.7.2015 z krkonošské Špindlerovky do Prahy. A jak to začalo?

špindler1  špindler2

„Na začátku letošního jara jsem se na vyjížďce potkal s Honzou Hladem, jezdí na
červeném Morxes Vendeta Sport a má vytrvalostní a dálkové ambice. Podobné aktivity
jsou mi blízké, podnikli jsme spolu již pár výletů a začali se hecovat.“ říká Tomáš.
Původní plán byl ujet trasu ze Špindlerova Mlýna do Prahy za dva dny s bagáží a
noclehem v Hradci Králové. Velmi lehce jsme trénovali, padla nějaká padesátka,
pak stovka kilometrů, Jizerská Padesátka na koloběžkách, Honza si cvičně zajel Plzeň – Praha. Nakonec pro nedostatek času byl plán upraven na jeden den jízdy. Den “D” byl stanoven na pátek 10.7.2015.

Víkend před cestou jsem dostal parádní chřipku, horečky, kašel, ve čtvrtek ráno 9.7. mi jako bonus
křuplo v zádech. V šest  ráno nakládáme u mě v práci koloběžky, doprovod a
třetího účastníka Láďu Bláhu, kterému se to na poslední chvíli začalo zdát
jako dobrý výlet.

Na horské chatě večeříme velmi zdravě vepřovou se zelím, dva Bernardy, hledáme neexistující
defekt v Honzově předním kole a před půlnocí lezeme do postelí. Ráno
budíček v nádherných 4:50 a před pátou klepeme hroznou kosu na
Špindlerovce. Sestavujeme stroje, Zuzka s Verčou (řidičky doprovodného
vozidla) jsou odhodlané si sjet alespoň do Špindlerova Mlýna s námi a pak se
vrátit pro auto. V pět vyrážíme. Dvě Vendety Sport a jeden Ketam Cocon-zvaný “Žábovka”.

špindler3  špindler4
Fouká, teplota je kolem pěti nad nulou a oblečení je málo. Tenhle sjezd byl fakt za trest. Rozmrzáme ve Vrchlabí. Dál pokračujeme přes města Hostinné na hráz přehrady Les Království u Dvora králové.
Těsně před ní ztrácíme Láďu, který to poslal rovně do města, já s Honzou
se potkáváme s doprovodným vozidlem, snídáme a po chvíli pokračujemedál.

Dole ve Dvoře Králové nacházíme Láďu a dupeme po cyklostezce kolem Kuksu přes
Jaroměř a Smiřice do krajského města. Až na pár kilometrů jedeme po perfektním asfaltu a cesta tudíž ubíhá. V Hradci Králové je rychlý oběd, krátký odpočinek a jede se z centra ven do Pardubic.
Začíná se hlásit první únava a absolvujeme humornou vložku s blouděním po šotolině a polních cestách.
V obci Břehy polykáme další pivo a pokračujeme přes Kladruby do Týnce  nad Labem, kde je setkání s doprovodem, od kterého doplňujeme vodu a jídlo. Za obcí Lžovice, utíkáme ze silnice č. 322, kde je vražedný provoz na cyklostezku s povrchem šotolina a panel, pak hlína a kořeny v lese. Zkrátka nic pro naše silniční stroje.
Přes obec Libice objíždíme toto peklo až na soutok řeky Cidliny s Labem odkud po perfektní stezce dupeme přes Poděbrady do Nymburka.

špindler5  špindler6

Těsně předNymburkem Honza hlásí, že jsme na dvoustém kilometru.
V Nymburce nacházíme děvčata z doprovodného týmu ve skvělé „Restauraci u Gregorů“, dáváme si
polévku, která nám vrátila trochu sil, regenerujeme a chystáme se na poslední 40 kilometrovou etapu do Prahy. Pomalu se stmívá, zapínáme světla a blikačky a dupeme závěrečné desítky kilometrů. Poslední etapa je opravdu náročná, je znát vyčerpání a tma taky mnohooptimismu nepřidává. Kontrolujeme čas dojezdu a hecujeme se, že to ještě trochu natáhneme, abychom dali 250km. Čelákovice a Zeleneč už moc nevnímám. Fotíme se u cedule Praha a na těch zbylých devětkilometrů do dvěstěpadesáti společně kašleme. Dojíždíme někam do Horních Počernic, kde nás holky nakládají do auta a vezou domů.

špindler7
No a je po výletě!!! Druhý den vstávám z postele hodně ztuha a obléknout si 
ponožky tvá asi čtvrt hodiny.
Zbývá poděkovat Zuzce a Veronice za perfektní podporu a doprovod. Honzovi 
a Láďovi za skvělou společnost na trase. A našim koloběžkám, že to vydržely.

špindler8

 

Fotografie a záznam trasy byl použit s laskavým souhlasem autora Honzy Hlada.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *