Mnoho důvodů proč právě koloběžka

 „Radost z pohybu“ je vše vypovídající sousloví, kterým se může charakterizovat jízda na koloběžce. Je to životní styl. Můžete na ní všude tam, kam Vás jenom napadne. Na koloběžce si můžete bez větší námahy zajet pro nákup, stejně tak jako intenzivně trénovat či formovat postavu. Sami, s rodinou nebo partou přátel můžete na koloběžkách vyrazit na velká prázdninová dobrodružství, která mají hranice pouze ve Vaší fantasii. Koloběžku si oblíbí děti i dospělí. Změňte svůj život s koloběžkou!

DSCN3784  DSCN5040

Jízda na koloběžce je hračka

Jízda na koloběžce je přirozený pohyb, který zvládne úplně každý. V případě potřeby můžete z koloběžky jednoduše seskočit a plynule přejít v chůzi. Vy nebo Vaše děti se na koloběžce můžete vyhnout i silniční dopravě třeba jízdou po chodníku nebo cyklostezce.

S koloběžkou ku zdraví

Jízdou na koloběžce zatěžujete celé tělo rovnoměrně. Na koloběžce zapojujete nejen dolní a a horní končetiny, ale také břišní a zádové svaly. Mezi koloběžkáři naleznete amatéry všech věkových skupin i vrcholové sportovce v plném tréninku. Fyzioterapeuti jízdu na koloběžce doporučují jako doplněk k rehabilitaci, nebo jako prevenci proti bolesti krční a bederní páteře. Jízda na koloběžce také výrazně šetří klouby.

Efektivní hubnutí s radostí

Na koloběžce spálíte až o 30 % energie více než jízdou na kole. Zejména ženy ocení možnost snadno si vytvarovat problematické partie stehen, hýždí, boků, břicha a pasu. Na koloběžce během jedné hodny spálíte 400 až 500 kilokalorií (1680 až 2100 kJ). Samozřejmě je na Vás jak intenzivní způsob jízdy zvolíte. To hlavní ale je, že je to pořád zábava! 🙂

DSCN3894  Výkruta2

Ideální dopravní prostředek do města

Není lepšího dopravního prostředku do města plného lidí než koloběžky. Kratší vzdálenosti překonáte výrazně rychleji než pěší chůzí a mnohdy budete v cíli dříve, než kdybyste jeli městskou hromadnou dopravou. Koloběžka má výborné manévrovací schopnosti a je skladnější než kolo. Na koloběžce můžete využít i chodníku a bez problému Vám koloběžku přepraví v tramvaji, autobus nebo metro. Navíc nic neztratíte ani z Vaší elegance. Ženy a dívky si na koloběžku mohou vzít šaty. Pánové se naopak nemusí obávat, že si roztrhnou nohavici nebo pomačkají oblek.

Praktičnost a snadná údržba

Koloběžku snadno naložíte do auta nebo přepravíte v prostředcích hromadné dopravy. Můžete ji vybavit košíkem na lahev, blatníky, brašnami nebo třeba přední cyklosedačkou. Díky kvalitním dílům, koloběžka nevyžaduje náročnou údržbu. Zpravidla si vystačíte jen s pumpičkou a předsezónním servisem.

Ekologicky šetrný dopravní prostředek

Jízda na koloběžce v sobě snoubí zdravý životní styl a odpovědný přístup k životnímu prostředí. Koloběžka coby dopravní prostředek neznečišťuje ovzduší zplodinami ani hlukem.

CR1  Výkruta terénní

Radost a zábava

Jízda na koloběžce je ale především zábava! Koloběžka, ať již na ní trénujete, relaxujte, venčíte psa, jezdíte do školy či do práce, vám přinese radost z pohybu.

S koloběžkou procvičíte celé tělo

Díky rovnoměrně rozložené zátěži na prakticky celé tělo těžko najdete zdravější způsob pohybu než právě jízdu na koloběžce.

Jízda na koloběžce, jinak také „koloběh“, pomáhá posilovat šlachy, svalové úpony, kloubní pouzdra i vazy. Námaha se rozloží přes hrudní a zádové svaly, zpevníte si tak korzet podél celé páteře. Dále pak vám jízda posílí oblast břicha, zejména přímý sval břišní a zevní šikmý sval břišní a prakticky všechny svaly nohou. Zformujete také paže a ramena, protože při správném odrazu pocítíte jízdu i v bicepsech a tricepsech či v deltových svalech.

Pozitivně se na vás koloběh projeví i co se týká dýchání. Předklon při správné jízdě nádechy i výdechy značně usnadňuje. Nádechy jsou hlubší a snadnější a jízda na koloběžce se tak příznivě odrazí na kondici plic a bránice.

Koloběžka: výborný doplněk profesionálního sportovce

Jízda na koloběžce je skvělá pro lidi, co s pohybem teprve začínají. Výborně ovšem poslouží i jako doplňková aktivita pro zdatnější sportovce.

Díky charakteristikám, kterými se jízda na koloběžce pyšní, si tento čím dál oblíbenější sport nachází širokou základnu vyznavačů zdravého životního stylu. Mezi koloběžkáři naleznete amatéry všech věkových skupin i vrcholové sportovce v plném tréninku.

Všichni oceňují, že jízda na koloběžce všestranně posiluje celkové kosterní svalstvo, ale klouby a páteř při ní netrpí nárazy, jako je tomu při intenzivní chůzi či běhu. Rovněž nepřetěžuje pouze dolní končetiny jako jízda na klasickém kole. Koloběžka zatěžuje svaly celého těla rovnoměrně, proto je bezpečnější a stává se tak ideálním cvičením pro relaxaci i prohloubení kondice.

DSCN4732  DSCN6379

Hubněte a tvarujte své tělo s koloběžkou

Již několik minut svižné jízdy denně se příznivě projeví na vaší váze. Podpořte své zdraví a dobrý pocit z vlastního těla s koloběžkou.

Jízda na koloběžce spojuje hned několik důležitých vlastností, které z ní dělají velmi prospěšnou aktivitu. Pohyb na koloběžce na čerstvém vzduchu příznivě působí na celý kardiovaskulární systém a napomáhá efektivnímu spalování tuků. I při obyčejném provětrání za městem tak můžete rychle hubnout.

Zejména ženy ocení, že při pravidelné jízdě na koloběžce se velmi dobře tvarují jinak problémové partie, jako jsou stehna, boky nebo hýždě. Taková vyjížďka by měla trvat minimálně dvacet minut, jednoduše řečeno, člověk se při ní musí zpotit.

Pokud svou jízdu trochu protáhnete, aspoň na jednu hodinu, spálíte díky ní 400 až 500 kilokalorií (1680 až 2100 kJ). Přesný výdej závisí na intenzitě jízdy a výškovém profilu vaší trasy. Nicméně spálená energetická hodnota odpovídá bezmála půl kilu pečených vepřových žebírek nebo třinácti kopečkům vanilkové zmrzliny.

Mimo to všechno, díky zlepšenému prokrvování nohou funguje jízda na koloběžce jako skvělá prevence vzniku křečových žil.

Koloběžka: ideální dopravní prostředek do města

Rychlý, levný, spolehlivý a zdravý. To jsou jen některé přívlastky, jimiž se pyšní koloběžka jako městský dopravní prostředek.

Neexistuje efektivnější způsob, jak se v městském provozu dostat z místa A na místo B, než si tam přijet na koloběžce. Řekněte sbohem přeplněným vozům městské hromadné dopravy, rozlučte se s věčným vysedáváním v autě zaseknutém v neprostupné zácpě. Po kilometrech kroužení a marného hledání volného parkovacího místa se vám taky stýskat nebude.

Mrštnější a skladnější než kolo

Koloběžky prošly za několik posledních let nebývalým vývojem. Při překonávání kratších vzdáleností ve městě v mnoha ohledech předčí i tradiční kolo. Na rozdíl od něj nemusíte před každým obrubníkem, schodem či shlukem turistů sesedat. Stupátko koloběžky je umístěné nízko nad zemí, a proto stačí jen lehce přibrzdit a plynule přejít v chůzi.

Koloběžka má také mnohem nižší váhu a menší rozměry, díky štíhlejším bokům se protáhne i tam, kde by kolo kvůli pedálům mělo problémy. Řidiči tramvají, autobusů i metra ji většinou tolerují. Koloběžku složíte do kufru auta, vejde se do výtahu, a pokud nemáte kočárkárnu, snadno ji zaparkujete na balkóně.

DSCN5387  DSCN6466

Koloběžka versus kolo ve městě

·         Nižší váha – jednodušší manipulace

·         Menší rozměry – protáhne se tam, kde kolo už ne

·         Rychleji reaguje na překážky v městském ruchu

·         K jízdě můžete používat chodník

·         Tolerována v městské hromadné dopravě

·         Skladná při parkování, převozu i uložení

·         Není nutné speciální sportovní oblečení

·         Levnější

·         Bezpečnější

Koloběžka je skladná, rychlá a pohodlná. Ideální na krátké projížďky i delší trasy. Významně vás zrychlí, a pokud udržíte rozumné tempo, nedojedete do cíle vaší trasy s jazykem na vestě.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *