Jak se točí rychlá kola

Ve dnech 4.5.2016-8.5.2016 se konalo na západě Čech, v přátelském duchu, měření sil na trati velmi populárního závodu na koloběžkách „Etapák 2016“. A náš redakční tým byl u toho.

DSC_0077 DSC_0137

V pořadí již 3. Ročníku se zúčastnilo 30 jezdců z 3 evropských zemí. Vítězem se stal Alpo Kuusisto z finského týmu Kickbike, na druhém místě dojel Tomáš Pelc z týmu Ultima a třetí příčku vybojoval Michal Kulka, rovněž z týmu Ultima. V soutěži týmů tedy první místo vybojovala Ultima Praha.

Všem odvážným mužům a ženám gratulujeme a držíme palce do dalších závodů, ať již u nás, nebo ve světě.

Přehled etap:

  1. 5. – Mrázov-Mrázov “Kriterium”

12 km / 120 m

Mrázov-Klášter-Křepkovice-Beranovka-Mrázov

5. 5. – Mrázov-Pňovany “Modrá”

75 km / 1050 m

Mrázov-Teplá-Otročín-Klášter-Horní Kozolupy-Pernarec-Pňovany

6. 5. – Pňovany-Pňovany “Zelená”

63 km / 895 m

Pňovany-Černovice-Pernarec-Křelovice-Pernarec-Město Touškov-Pňovany

7. 5. – Pňovany-Mrázov “Oranžová”

80 km / 1640 m

Pňovany-Pernarec-Krsy-Horní Kozolupy-Vysoké Jamné-Michalovy Hory-Mrázov

8. 5. – Mrázov-Mrázov “Černá”

36 km / 640 m

Mrázov-Klášter-Dolní Polžice-Lestkov-Mrázov

DSC_0156 DSC_0119

O průběhu závodu bude jistě napsáno mnohé a nechceme napodobovat zkušenější redaktory, pokusím se však tuto akci přiblížit z jiné stránky.

Koloběžka a koloběžkové závody získávají na popularitě, úměrně jak roste počet Vás, koloběžců. Jsme rádi za každého, kdo si koloběžku oblíbí a stane se jeho průvodcem při sportovních a výletních aktivitách. Ti soutěživí z Vás mají potřebu poměřit se a stoupnout si na start nějakého závodu a v koloběhu je možné, porovnat své snažení i s těmi nejlepšími.

DSC_0190 DSC_0293

Nejinak je tomu, ovšem v omezeném počtu účastníků, při etapovém závodě na koloběžkách „Etapák“. Zde ti, kteří mají dostatek odvahy a přihlásí se včas, stanou na startu vedle zvučných jmen známých koloběžců. I v letošním roce se některým z vás podařilo zapojit do startovního pole a otestovat svojí přípravu. Nechci na nikoho zapomenout, ale mezi dva naprosté nováčky patří začínající závodníci Kateřina Bambušková a Václav Ruml. Oba na strojích MIBO-Grand Turismo.

DSC_0134 DSC_0193

Atmosféra setkání a možnosti popovídat si jsou zde neomezené a tak člověk-koloběžecký může zavést řeč se známým výrobcem a nebo populárním závodníkem, kterého doposud vídal pouze na obrázcích. Tratě jsou náročné a prověří vás i vaší přípravu dokonale. Vedou půvabnou krajinou, kde nechybí brutální sjezdy či příkrá stoupání. Pocity v cíli si tak vychutnáte náležitě.

DSC_0532 DSC_0541

Poděkování patří pak nejenom účastníkům, ale hlavně pořadatelům ze společnosti:

http://www.bezpedalu.cz/

http://www.etapak.cz/

a partnerům jejich akcí.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *