Na výlety s koloběžkou-Dánské ostrůvky

  Podle mého životního kréda „ Tisíc přátel po celém světě“ vám převyprávím krátký příběh, který mi jeden z nich poslal. Tím přítelem je David Pasek z Rakouska, a tady je jeho letní putování s koloběžkou.

dánsko1  dánsko2

  Jednou z nejkrásnějších oblastí v Dánsku je bezesporu ostrov Møn ležící na jihovýchodě země. Ostrov sám dýchá poklidnou venkovskou atmosférou a nabízí mnoho krás v podobě zapadlých vesniček s hrázděnými domky krytými doškovou střechou, nádherně zdobených venkovských kostelíků, krásných písčitých pláží přímo stvořených pro windsurfing a dokonce i množství megalitických památek (včetně několika malých komorových hrobů). Hlavním lákadlem ostrova jsou ale až 80m vysoké křídové útesy vypínající se z moře na jeho východní straně.

dánsko3  dánsko4

„Tato cesta byla dokonale připravená, já i moje rodina máme velmi blízko k severu Evropy a letní dovolená v Dánsku, spojená se závodem ME na koloběžkách byla zárukou naší velké spokojenosti. Avšak když pořadatelé ME v koloběhu přes svoje stránky na facebooku, závod zrušili, s tím, že chtějí  jiné podmínky  než vytváří  IKSA ( pozn. red. Mezinárodní asociace koloběhu), a to dopingové zkoušky a přísnější pravidla, byl jsem zklamán.

  Měl jsem zarezervované ubytování a trajekt a tak jsem s rodinou vyrazil na sever. Místo koloběžky závodní jsem ke svému autu připevnil svojí malou Sixteenku, také proto, že ona má blatníky, což je vzhledem k nestabilnímu počasí u moře velké plus.

dánsko5  dánsko6

  Celkem snadno a v poklidu jsme dorazili na ostrov a já kromě rodinných aktivit začal také prohánět svou koloběžku. Dánsko je všeobecně klasifikováno jako rovinatá krajina, občas se vyskytne nějaký ten kopeček a vítr tady fouká, vždyť je to u moře. Provoz na silnicích se dá zvládnout, Dánové jsou ohleduplní řidiči, silnice jsou zpevněné a ve vynikající kvalitě. Jen s orientací je tady někdy problém. Kraj na ostrově působí relaxačně a je různorodý. Vesnice se tady skládají z několika domečků, často umístěných okolo rybníka. Plotů okolo domů je pomálu a narazíte často na milé obyvatele s láskou sekající svůj trávník.

dánsko7  dánsko8

 

  Takže pokud někdo našel v tomto povídání inspiraci, tak ať neváhá a vyrazí směr sever, směr Dánsko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *