Přijďte si popovídat o koloběžkách

Nová koloběžecká sezóna se pěkně rozjíždí, sluníčko láká na výlety a pokud ještě nemáte svojí koloběžku, a nebo ji chcete jen vyzkoušet a rozhodnout se, kterou si pořídíte, připravila pro vás naše redakce typ, kam si pro koloběžku zajít v Praze a kde si o koloběžkách můžete báječně popovídat.

DSC_0036 DSC_0025

Máte zde rovněž možnost půjčení vybraných modelů koloběžek a příslušenství, včetně nezbytné ochranné přilby, brašen, zámků, ale i dětských sedaček, pokud chcete podniknout výlet s celou rodinou.

Půjčovní doba v sezóně je včetně sobot, nedělí a svátků od 10 hodin do 18.30 hodin. Viz níže popsaná doba otevření obou obchodů. Koloběžku se můžete půjčit na Flóře a vrátit jí na Rašínově nábřeží i obráceně.

V prodejnách je pro vás připraveno na půjčení 80 kusů koloběžek značky Kostka-Kolobka a jejích modelů jako Kostka-Hill Max, Twenty Max, Tour-Max. Vybere si opravdu každý a navíc si zde popovídáte nejen se zkušenými prodejci, ale i nadšenými koloběžkáři.

Pro své výlety a aktivity zde najdete, kromě doplňků ke koloběžkám, ještě volno-myšlenkářskou módu pro koloběh od společnosti Maloja. Výběr z kolekce pro koloběžce pro letošní sezónu je zde pestrý.

hill1 twenty2 tour3

http://kolobezime.cz/

 

Společnost Koloběžíme.cz není jen prodejcem koloběžek a vybavení pro vás, ale pořádá například populární závod na koloběžkách, vycházející z trasy lyžařského závodu „Jizerská padesátka“ a letos očekávají účast více než 150 aktivních koloběžců.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Několik typů pro vás koloběžce, přímo od nich najdete v článku níže:

 

Praha 3 Vinohradská 162 200 m od metra Flora 13000 Praha 3

Telefon: +420725573016
E-mail: flora@kolobezime.cz

Pondělí:  11:00-18:30

Úterý:  11:00-18:30

Středa:  11:00-18:30

Čtvrtek:  11:00-18:30

Pátek:  11:00-18:30

Sobota:  10:00-14:00

Neděle:  ZAVŘENO

 

Praha 2 Rašínovo nábřeží 40 100 m od zastávky tram Výtoň 12000 Praha 2

Telefon: +420737532009
E-mail: naplavka@kolobezime.cz

Pondělí:  10:00-18.30

Úterý:  10:00-18.30

Středa:  10:00-18.30

Čtvrtek:  10:00-18.30

Pátek:  10:00-18.30

Sobota:  10:00-18:30

Neděle:  10:00-18:30

 DSC_0028 DSC_0032

Jak si správně vybrat koloběžku?

Při výběru koloběžky je potřeba se uvědomit několik věcí, abyste si vybrali správně a kolobka Vám plně vyhovovala

1) Kdo bude koloběžku používat? – důležité pro výběr velikosti koloběžky (rámu) a rozměry kol

 • dítě – dítě musí bezpečně dosáhnout na brzdy, proto je lepší menší koloběžka s koly max. 20″/16″ přední/zadní
 • dospělý do 180 cm – nemusíte se omezovat rozměry, pro Vás jsou vhodné téměř všechny koloběžky určené pro dospělé
 • dospělý nad 180 cm – doporučujeme velké koloběžky s koly 26″/20″ nebo 28″/20″, ale ani střední koloběžka 20″/16″ nebo 20″/20″ nemusí být překážkou, rozhodující je výška řídítek – výška by měla být nad 950 mm
 • dospělý by měl vzít v úvahu také váhu – některé koloběžky mají nosnost do 100 kg, většina ale do 150 kg

2) Kde budete jezdit? – důležité pro výběr velikosti koloběžky, obutí a brzd

 • převážně po městě, kratší vzdálenosti – lepší je menší koloběžka nebo střední – lépe se ovládá, je skladnější (může být i skládací). Velké koloběžky nejsou do města příliš vhodné – mají větší poloměr otáčky. Pro tyto účely jsou vhodné univerzální pláště – např. Schwalbe Big Apple nebo Schwalbe Marathon a postačují běžné brzdy
 • mimo město po asfaltu, popř. kombinace město, mimo město – vhodné pro všechny typy koloběžek, důležitý je výběr plášťů – použít můžete univerzální pláště nebo silniční – např. Schwalbe Big Apple, Marathon Racer, Kojak ad.
 • mimo město terén – vhodné jsou střední a velké koloběžky. Důležitá je výška nášlapu, čím vyšší světlá výška, tím lepší průjezdnost koloběžky terénem (nebudete drhnout spodkem kolobky).

Pro výběr plášťů doporučujeme univerzální pláště např. Schwalbe Big Apple (vhodné např. do parků a na nezpevněné povrchy s menším převýšením). Pro sjezdy v lese či na horách a pro náročnější terény (lesní cesty apod.) doporučujeme terénní pláště – např. Schwalbe Black Jack, Mad Mike, Nobby Nic. Tyto terénní pláště však nejsou vhodné pro jízdu po asfaltu – mají velké tření a jízda na nich nepřináší ten správný požitek z jízdy. Pro kombinované povrchy doporučujeme univerzální pláště. Sjezdy v náročném terénu si můžete vylepšit odpruženou přední vidlicí (pozor, pro běžné ježdění není odpružená vidlice vhodná) a kotoučovými brzdami pro dokonalý zážitek.

 • pro jízdu se psy – lze používat pro běžné venčení např v parku – pak stačí univerzální pláště a obyčejné V-brzdy. Pro Mushing a jízdu se psy v náročném terénu doporučujeme terénní pláště a kvalitní V-brzdy nebo kotoučové brzdy. Pro lepší průjezdnost je vhodná vyšší výška nášlapu.

3) Jak často budete jezdit a jaké vzdálenosti budete zdolávat? – důležité pro výběr komponentů a obutí

 • rekreační a občasné ježdění – vhodné jsou všechny typy koloběžek, včetně základních modelů se specifikací FUN či Classic. Pro tyto účely jsou vhodné všechny pláště a brzdy. Pokud budete jezdit jen občas pár kilometrů stačí koloběžky v základní výbavě
 • pravidelné ježdění – budete jezdit na koloběžce každý den do práce? nebo budete zdolávat desítky kilometrů? Tady je potřeba vzít v úvahu předchozí otázky. Při delších cestách a každodenním používání oceníte kvalitu – počínaje plášti a brzdami. Zanedbatelné nejsou ani náboje kol, madla, gripy. Většina komponentů se dá vyměnit nebo dokoupit, doporučujeme ale si rovnou koupit kvalitní koloběžku, protože následná výměna komponentů obvykle vyjde dráž.
 • závodní ježdění, mushing, extrémní ježdění – pro tyto činnosti jsou speciálně uzpůsobené koloběžky, s řadou technických vylepšení a detailů, které vám přijdou vhod. I tak se často setkáváme s dotazy a požadavky. Rádi Vám poradíme s výběrem, případně doporučíme i jiné komponenty, které nejsou součástí sériově vyráběných koloběžek.

 

Proč koloběžku?

Koloběžka není jen hračka pro děti. Je to dopravní prostředek, sportovní náčiní a také životní styl. Bavte se jízdou na koloběžce, ale pozor: Koloběžka způsobuje závislost

Jízda na koloběžce je zdraví prospěšná, protože zapojujete řadu svalů na celém těle.

KOLOBĚŽKY NEJSOU POUZE ZÁBAVOU
Jízda na koloběžce se v posledních několika letech vrací do obliby a koloběh se opět stává běžnou součástí sportovních aktivit. Většina z nás si však nedokáže představit, kolik svalů se při běžné jízdě na koloběžce zapojuje. Víte také, kolik kalorií spálíte při běžné jízdě do práce, do školy nebo při odpoledním výletu? A víte, že taková pomalá jízda na koloběžce spálí více kalorií než svižná jízda na kole? Koloběh tak není pouze zábavou, jak si mnozí z nás představují. Koloběhem můžeme bojovat proti nadváze, každodennímu stresu, můžeme se prostě hýbat a to bez ohledu na věkovou kategorii.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *